
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.6 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 2 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 15 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 6 |
| Number of Ethernet Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
Stock: 101
Distributors
pcbx
Unit Price$11.32696
Ext.Price$11.32696
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.32696 | $11.32696 |
| 10 | $8.00385 | $80.03850 |
| 25 | $7.72258 | $193.06450 |
| 50 | $7.56448 | $378.22400 |
| 100 | $7.40967 | $740.96700 |
| 300 | $7.23441 | $2170.32300 |
| 500 | $7.12156 | $3560.78000 |
